Gayrimenkul Danışmanı Ne İş Yapar
Gayrimenkul Danışmanı

İşinin uzmanı bir emlakçı ile çalışmak bizlere büyük avantaj sağlar. Gayrimenkul alırken ve satarken emlakçılar etkili bir pazarlama ve satın alma planı sunar. İyi bir emlakçı ile çalışmak aslında gayrimenkul konusunda danışmanlık hizmeti almak demektir.

İşinde uzman, eğitimli, profesyonel bir emlakçının görevleri şunlardır:
1- Emlak, gayrimenkul alış, satış, kiralama konusunda güncel mevzuata, tüm yasal işlemlere hâkimdir. Vekâlet aldığı kişiler adına bu işlemleri yürütür. Satın alma işleminin güvenli biçimde yapılmasını sağlar.
2- Gayrimenkulün zamanında ve değerinde satılmasını sağlar. Pazarlama bilgisini kullanarak malın değerinde satılmasına ya da değerinde alınmasına katkı sunar.
3- Geniş bir pazarlama ağı ve müşteri portföyüne sahiptir. İmkânları kullanarak uzmanlık alanıyla ilgili danışmanlık hizmeti verir.
4- Alıcı ve satıcı arasındaki iletişimi yürütür. Temsil ettiği kişiler adına hukuksal, ticari işlemlerin gerçekleşmesinden, takibinden sorumludur. Tüm süreçlerle ilgili müşterilerini düzenli olarak bilgilendirir.
5- Satıcı için tüm pazarlama faaliyetlerinin yürütülmesi, gayrimenkulün potansiyel alıcılara gösterilmesi, fiyatlama, güncel fırsatların değerlendirilmesi gibi işlemleri yürütür.
6- Alıcı için alternatiflerin sunulması, avantaj ve dezavantajlarının anlatılması, beklentileri doğru anlayarak geniş portföy havuzu ve bağlı olduğu danışmanlık hizmeti verir. .

Yorum Yapın

All fields marked with an asterisk (*) are required

WhatsApp chat