Konut sahibi olmak herkesin ortak dileğidir. Dünya genelinde gelişen mantık ülkemizde de aynı şekilde işlemektedir. Şehir göçünün sürekli olması, kırsal alanda yapılması gereken atılımların önüne geçer. İşin içine rant ve siyaset girince Anadolu’nun küçük il ve ilçe merkezlerinde hayat kendi küçük döngüsünde dönenen çembere benziyor.

İnşaat sektöründe en çok değer gösteren menkuller arsalardır. Türkiye’de arsalar özellikle İstanbul ilinde çok değerlendi. Son 3 yıl incelendiğinde en önemli proje merkezi İstanbul oldu. Köprülerin yapılması, havalimanlarının açılması, kanal İstanbul, Marmaray projesi İstanbul ilinde arsa fiyatlarını uçurdu. Bu projelerin merkezinde bulunan Özellikle Arnavutköy bölgesinde arsa alabilmek artık hayal oldu.

Geçen yıl Arnavutköy bölgesinde arsalar % 140 oranında artış gösterdi. Sürekli olarak talepleri karşılamaya çalışan bölge 2015 yılından bu yana yükseliş yaşıyor. Özellikle yatırım yapmak isteyenler bu bölgeden arsa almaktadır. Birikimlerini değerlendirmek isteyenler yatırım aracı olarak arsayı tercih etmektedir. Geleceğini garanti altına almak isteyen ve yatırımını arsaya yapanlar kazanıyor. Tüm bu yaşanan gelişmeler arsaların değerini sürekli arttırmaktadır.

Banka kredilerinin düşmesi, yeni projelerin hayata geçmesi, bazı bölgelerin yıldızının parlaması, arsanın bir yatırım aracı olarak görülmesi arsa fiyatlarını her geçen gün arttırmaktadır. Siz de yatırım aracı olarak arsayı görüyorsanız arsa alacağınız yeri ve konumu iyi belirlemelisiniz. Bu konuda mutlaka bir gayrimenkul danışmanına danışmalısınız.

(1) Yorum

Yorum Yapın

All fields marked with an asterisk (*) are required

WhatsApp chat