İzmir’in En Ucuz Semtleri

İzmir’in En Ucuz Semtleri

Türkiye’nin en büyük 3. ili olan İzmir, kalabalıktan ve koşuşturmacadan kaçmak isteyenlerin ilk adreslerinden biri. Yılın çoğunun güneşli geçmesi ve genç nüfusundan dolayı dinamik bir şehir olması da İzmir’in seçilme nedenlerindendir. Durum böyle olunca da Ege’nin incisi diye tabir ettiğimiz ilimiz, son zamanlarda konut piyasasında yükselişe geçen iller arasındadır. Piyasadaki hareketlenmeyle birlikte ev fiyatlarının da aynı oranda artması yatırımcıları daha uygun semtler seçmeye itmeye başlamıştır. İzmir’in en ucuz semtleri listemize göz attıktan sonra sitemiz üzerinden danışmanlarımızla da iletişime geçebilirsiniz.

  • Bergama

Tarih ve kültürel değerler açısından oldukça zengin bir semt olduğu gibi ucuz evler açısından da oldukça zengin bir bölgedir. UNESCO Dünya Mirası listesine İzmir’den giren ilk semt olma özelliği de bulunan Bergama; Türkiye’nin 13. dünyanın da 999. kenti konumundadır. Parşömenin anavatanı olarak bilinen Bergama’da satılık evlerin metrekare fiyatları 1.727 ₺’den başlamaktadır.

izmir ucuz yerler
izmir ucuz yerler
  • Menemen

Sakin bir yaşam sürmek isteyenler için tavsiye edebileceğimiz Menemen, merkeze 23 kilometre uzaklıktadır. Menemen Serbest Bölgesi’yle kendi merkezini kuran ve şehir merkezine olan uzaklığını telafi ederek izole bir semtten çok bir yazlık havası yaratan semtte metrekare fiyatları 1.972 ₺’den başlamaktadır. Son yıllardaki fiyat artışı ise %19’dur.

  • Torbalı

Etrafı dağlar ve ovalarla sarılı olan Torbalı, Küçük Menderes Havzası üzerine kurulu bir semttir. 150.127 kişilik nüfusu bulunan ilçe merkeze 45 kilometre uzaklıktadır. Yatırım potansiyeli açısından İzmir’in önemli bölgelerinden biri olarak görülen Torbalı’da metrekare fiyatları 1.713 ₺’den başlamaktadır.

  • Ödemiş

İzmir kent merkezine 112 kilometre uzakta olmasına rağmen yatırım potansiyeli oldukça yüksek ilçelerden biridir. İzmir’in en uygun 2. semti olan ilçeye gün boyunca havaalanı ve şehir merkezinden karayolu ve demiryolu ilse düzenli ulaşım hatları bulunmaktadır. Son 1 yılda satılık evlerde %25 büyüme sağlayan ilçede metrekare fiyatları 1.553 ₺’den başlamaktadır.

  • Selçuk

Kültür başkenti olarak görülen bir diğer ilçemiz ise Selçuk’tur. Dünya’nın 7 harikasından biri olan Artemis Tapınağı’nın bulunduğu Selçuk, İzmir-Aydın karayolu üzerinde 73. kilometrede konumlanmaktadır. 295 metrekarelik alan üzerinde yükselen ilçede metrekare fiyatları 2183 ₺ civarında seyretmektedir.

Yorum Yapın

All fields marked with an asterisk (*) are required

WhatsApp chat