Kariyerine Yeni Başlayan Gayrimenkul Danışmanlarının Dikkat Etmesi Gerekenler

Kariyerine Yeni Başlayan Gayrimenkul Danışmanlarının Dikkat Etmesi Gerekenler

Gelişen ve genişlemekte olan bir sektör haline gelen gayrimenkul danışmanlığı son zamanların en çok tercih edilen meslekleri arasında yer alıyor. Bu kadar rağbet gören bir meslek olunca da kişilerin aradan sıyrılıp sektörde aranan bir isim haline gelmeleri ise gittikçe zorlaşıyor. Başarılı olmak isteyen ve kariyerine yeni başlayan gayrimenkul danışmanlarının dikkat etmesi gerekenler önemli bir tavsiye niteliğindedir. Tabi ki bunlar sadece ilk adımlar.

  1. Bilgiye Sahip Olmak

Alanında başarılı herkes gibi gayrimenkul danışmanlarının da en önemli silahı bilgidir. Çalıştığı bölgeye hakim olmaları, son dönemde hangi evlere ilginin arttığını, bu evlerin satış ve kira fiyatlarını bilmeleri aynı bölgede çalışan rakipleriyle arasına fark koyacak bilgilerdendir. Sadece son dönemdeki değil geçmiş dönemdeki fiyatlarla karşılaştırmalar yaparak alanlarında bilgi sahibi olduklarını göstermelilerdir.

emlak danışmanı
yeni emlak danışmanı
  1. Mesleki Yeterlilik Belgesi

Ticaret Bakanlığı tarafından firma sahipleri ve çalışanları için zorunlu hale getirilen Mesleki Yeterlilik Belgesi’ne sahip olmak yeterli bilgi ve donanıma sahip olduğunuzun bir göstergesi niteliğindedir. Aralık 2019’dan itibaren Mesleki Yeterlilik Belgesi olmayan danışmanların faaliyet gösteremeyecekleri de hesaba katıldığında elinizi çabuk tutarak oluşan o boşluğu fırsata çevirebilirsiniz.

  1. Haber Verin

Ne kadar bilgili ve hazır olsanız da siz alanında deneyimi olmayan yeni bir gayrimenkul danışmanısınız. Bu yüzden ilk başta potansiyel müşterilerinizi kendiniz bulmanız gerekmektedir. Bunun için de en kolay yol tanıdıklarınızdan başlamaktır. Kulaktan kulağa yayılarak, yaptığınız işlerden de bahsederek kendinize müşteri çekmeniz gerekmektedir.

  1. Hazırlıklı Olun

Yeterli bilgiyi edindiniz, artık bir belgeniz de var ve müşteri çekmeye başladınız. Fakat bunlar hala iyi bir gayrimenkul danışmanı olmanız için yeterli değildir. Evet bilgi sahibi olmanız çok önemlidir fakat bu bilgilerinizi aktarabilmeniz daha da önemlidir. Müşterilerden gelen soruları pratik ve hızlı bir şekilde cevaplamanız, soru işareti bırakmayacak derecede de anlaşılır olmanız gerekmektedir. Bunun için müşterilerinizden gelebilecek soruları hazırlayarak pratik yapabilirsiniz. Böylece her konuda olmasa da bazı sorulara hazırlıklı olacak ve rahatça cevaplayabileceksiniz.

Yorum Yapın

All fields marked with an asterisk (*) are required

WhatsApp chat