İstanbul’da Ev Alabileceğiniz En Ucuz Semtler

İstanbul’da Ev Alabileceğiniz En Ucuz Semtler

Son dönemde artan gayrimenkul fiyatları en çok İstanbul’da ikamet edenleri düşündürüyor. Her geçen gün kişiler ev alma hayallerini sürekli ertelemek zorunda kalıyor. Özellikle lokasyonun önemli bir kriter haline geldiği İstanbul’da, ulaşıma yakın 1+1 evler bile 500.000 ₺’den başlamakta. Fakat günümüz şartlarında İstanbul’da ev alabileceğiniz en ucuz semtler listesini sizin için hazırladık.

  • Esenyurt

Emlak Endeksi verilerine göre Esenyurt’ta hem sıfır hem de 2.el satılık konutlar oldukça uygun. Verilere göre son yılda %13 artış gösteren bu semtte metrekare fiyatları ortalama 2.389 ₺ civarındadır. Esenyurt’un en uygun mahallesi ise İstiklal Mahallesi, burada metrekare bazında ortalama 1.630 ₺ civarında satılık konutlar bulunmaktadır. İstiklal Mahallesi’ni ise 2.456 ₺ ile Çatalca takip ediyor.

  • Sultangazi

İstanbul’un en ucuz semtlerinden biri de Sultangazi. Burada satılık evlerin metrekare ortalaması 2.624 ₺ civarında seyretmektedir. Son bir yılda konut fiyatları %9.02 artan Sultangazi’nin en uygun mahallesi ise 75. Yıl Mahallesidir. 75. Yıl Mahallesi’nde satılık konutların metrekare fiyatları 2.194 ₺’dir.

istanbul ucuz semtler
ucuz semtler istanbul
  • Beylikdüzü

Yeni konut projelerinin çoğuna ev sahipliği yaparak son dönemde en çok gelişen semtlerden olan Beylikdüzü hala ev alınabilir semtler listesinde adını koruyor. Satılık konut fiyatları son bir yılda %4.32 oranında artış gösteren Beylikdüzü’nde metrekare birim fiyatları 2.658 ₺’den başlamaktadır. Beylikdüzü’nün en uygun mahallesi ise Beylikdüzü OSB bölgesidir. Metrekare fiyatının 2.000 ₺’nin altına düştüğü nadir bölgelerden olan Beylikdüzü OSB bölgesinde ortalama fiyat 1.749 ₺’dir.

  • Sancaktepe

Listede yer alan semtler arasında Anadolu Yakası’nda bulunan sayılı yerlerden olan Sancaktepe de son yılların hızla gelişen semtlerinden biridir. Son bir yılda %5.96 artış gösteren satılık konut fiyatlarının metrekaresi ortalama 2.720 ₺ civarındadır. Sancaktepe’nin ise en uygun mahallesi Merve Mahallesi, burada metrekare fiyatları 2.094 ₺ civarında seyrediyor.

  • Emlak Endeksi verilerine göre İstanbul’da ev alabileceğiniz en ucuz semtler listesinde Silivri, Pendik, Esenler, Bağcılar, Gaziosmanpaşa ve Arnavutköy de yer almaktadır.

Yorum Yapın

All fields marked with an asterisk (*) are required

WhatsApp chat