hangi ülkeler ev alana oturma izni verir

Ülkemizde profesyonel emlak danışmanları arıyorsanız tek yapmanız gereken bizimle iletişime geçmek olmalıdır. Yurtdışında yaşamak isteyen birçok vatandaşımız da bulunmaktadır, bazı ülkeler ev alana oturma izni verebilmektedir. Bu konuda hangi ülke ev alana oturma izni verir sorusuna cevap vereceğiz.

Ev Alana Oturma İzni Veren Ülkeler Hangileridir ?

Yurtdışında yaşamak isteyen ve yatırım yapmak isteyen kişiler, bu fırsatı değerlendirmektedir.  Ev alana vatandaşlık ve ev alana oturma izni veren ülkeler listesi karşınızda.

Kanada

Neredeyse tüm ülkeler, bu hizmeti sağlamaktadır.  Son yıllarda Türk vatandaşlarının göç ettiği ülkelerden biri olan Kanada, 800 bin dolar değerinde banka hesabı ve 400 bin dolar yatırım istemektedir. Ayrıca ilk olarak göçmen olursunuz ve daha sonra vatandaşlık elde edebilirsiniz.

Amerika

Dünyanın her yerinden göç alan Amerika, birçok vatandaşı kabul etmektedir fakat diğer ülkeler gibi şartları vardır. Bu şartlar; 1 milyon dolar yatırım ile şirket kurmak, yatırım ile 10 kişiye iş vermek. Bu şartları yerine getirip 5 yıl beklemeniz gerekmektedir, 5 yıldan sonra Amerika vatandaşı olma şartınız bulunmaktadır.

Ev Alana Oturma İzni Veren Ülkeler
almanya oturma izni
Almanya

Almanya’da diğer birçok ülke gibi öncelikle oturma izni sonra vatandaş olma hakkı tanımaktadır. Almanya’da vatandaş olmak için 250 bin euro değerinde yatırım yapmanız ve Alman vatandaşlarına istihdam sağlamanız gerekmektedir.

Malta

Malta, birçok Türk’ün bulunduğu bir ülkedir. Sunduğu olanaklar diğer ülkelerden çok daha iyidir. Bu olanaklar; 167 ülkeye vizesiz seyahat ve Avrupa Birliği ülkelerinde yaşama, eğitim, çalışma gibi olanaklardır.  Tabi bu imkanlardan yararlanmak için bazı şartlar aranmaktadır. Şartlar şu şekildedir; Malta devletine yatırım yapmak, Malta’da en az 400 bin euro değerinde konut satın almak ve 700 bin euro parayı Malta devletine hibe etmek. Bu şartları karşıladığınız takdirde Malta vatandaşı olabilirsiniz.

Ukrayna

Ukrayna’da yaşayan ve yaşamak isteyen birçok vatandaşımız vardır. En kolay şartları sunan ülkeler arasındadır. Sınırsız oturma izni ve vatandaşlık için yapmanız gerekenler; bu ülkede şirket açmak ve hesabınızda 100 bin doların bulunması yeterlidir.

Yorum Yapın

All fields marked with an asterisk (*) are required

WhatsApp chat