Gayrimenkul Yatırımları Hakkında Doğru Bilinen Yanlışlar

Gayrimenkul Yatırımları Hakkında Doğru Bilinen Yanlışlar

Günümüzde yatırımların çoğu gayrimenkule yapılmaktadır. Birçok kişi diğer yatırım alanlarını riskli ya da güvensiz bulduğundan özellikle konuta yapılan yatırım dikkat çekecek kadar fazladır. İnsanların tasarruf yaparak ya da kredi çekip borçlanarak yaptıkları yatırımlar konusunda ne kadar bilinçli olduğu ise tartışılması gereken bir konu. Kulaktan kulağa dolaşan gayrimenkul yatırımları hakkında doğru bilinen yanlışlar sayesinde zarara uğrayan yatırımcılar mevcut. Bu yazımızda bilinen yanlışları düzeltmeye çalışacağız. Aklınızda oluşan soru işaretleri için firmamızla iletişime geçebilirsiniz.

  1. Yüksek Bir Gelire Sahip Olmanız Gerekir

Bu düzeltilmesi gereken çok eski bir önyargıdır. Artık gayrimenkul sahibi olmak için çok yüksek maaş miktarlarına ihtiyaç duyulmamaktadır. Bankaların düşük faizli kredileri sayesinde ve bütçenize uygun şekilde düzenlenen ödeme seçenekleriyle kendinizi sıkmadan bir yatırım planı oluşturabilirsiniz.

  1. Hazır Almışken Büyük Olsun

Büyük evin daha çok tercih edildiği günler geçmişte kaldı. Eskiden geniş ailelerin sığmak için seçmek zorunda kaldığı geniş evler, iş hayatının hareketlenmesi büyük şehirlerin gelişmesiyle yerini stüdyo dairelere bırakmaya başladı. Yeni evli çiftlerin, bekar çalışanların ya da hayatı daha minimalist yaşamayı seçenlerin tercihi daha küçük evler haline geldi. Bu nedenle yatırım yaparken evin kaç oda kaç salon olduğu gibi detayları önemsizleşmeye başladı.

gayrimenkul
gayrimenkul
  1. Yatırım İçin Birikim Şart

Bu seçenek günümüzde kısmen geçerliliğini korumaktadır. Bankaların çok cazip kredi avantajları olsa da peşinat için belli bir birikiminizin olması gerekmektedir. Miktarın tamamını biriktirmeniz gereken günler ise geçmişte kaldı.

  1. Yatırım Yapmadan Önce Ev Sahibi Olmak

Aslında bu seçenek de geçmişten günümüze kadar gelen bir alışkanlık, bir güvence yöntemi. Fakat oturacağınız evi bulmak her zaman kolay olmuyor. Oturacağınız evi seçmeniz için evli ya da bekar oluşunuz, iş yeriniz ve oturacağınız semtlerin konumu, çocuk sahibi olup olmadığınız gibi bir sürü kriter mevcut. Fakat şu an oturduğunuz ev tam size göreyse ve bütün isteklerinizi karşılıyorsa elinizdeki parayı yatırım amacıyla kullanabilirsiniz.

Yorum Yapın

All fields marked with an asterisk (*) are required

WhatsApp chat