Gayrimenkul Danışmanlarının Sosyal Medyada Dikkat Etmesi Gerekenler

Gayrimenkul Danışmanlarının Sosyal Medyada Dikkat Etmesi Gerekenler

Teknolojinin de gelişmesiyle günlük hayatın bir parçası haline gelen sosyal medya, son dönemde bir reklam aracı haline de gelmiştir. Herkes gibi gayrimenkul danışmanlarının da sosyal medyayı pazarlama aracı olarak kullanmaya başlamasıyla hiç kuşkusuz kişilerin gelir ve portföylerinde bir artış gözlenmektedir. Sosyal medyanın bu derece önemli olduğu bir zaman diliminde yapılan paylaşımlar büyük dikkat gerektirmektedir. Sadece hesap veya bir sayfa  sahibi olmanın yeterli olmadığı çağımızda interneti pazarlama aracı olarak kullanmak isteyen gayrimenkul danışmanlarının sosyal medyada dikkat etmesi gerekenler bulunmaktadır.

  1. İletişim Bilgilerini Eklememek

Sosyal medya kendi reklamınızı yapacağınız bir platform olacağı için potansiyel müşterilerinizin size ulaşmasını sağlamanız gerekmektedir. Firma adınızı ya da kendi adınızı ekleyip iletişim bilgilerinizi ekmemek yapacağınız en büyük hatalardan biri olacaktır. Müşteriler tabi ki arama motoru aracılığıyla size ulaşmayı deneyebilir fakat unutmayın ki onları çekmeye çalışan sizsiniz, bu işi şansa bırakmamanız gerekir. İletişim bilgileri aracılığıyla müşterilerinize ulaşılabilirliğinizi de göstermiş olacaksınız.

Gayrimenkul Danışmanları ve  Sosyal Medya
Gayrimenkul Danışmanları ve Sosyal Medya
  1. Mesajları Yanıtsız Bırakmak

Gelen yorumları ve mesajları takip ederek onlara cevap vermek dikkat etmeniz gereken diğer bir önemli noktadır. Özellikle sizi takip etmeyen kullanıcıların mesajları bildirim olarak gelmeyeceği için o kısmı özel olarak düzenli kontrol etmeniz gerekmektedir. Kişilerin yorumlarına ya da sorularına dönüş yapmak, onlara zamanında cevap vermek kendilerini önemli hissetmelerine neden olacaktır ki bu da sizi seçmeleri için artı bir puan olacaktır. Geri dönüş yaparken kötü yorumları da es geçmemelisiniz. Kötü yorumlara yapacağınız olumlu cevaplar ve kullanacağınız üslup, diğer kullanıcıların da göreceği hesaba katılırsa sizin hakkınızda bir fikir oluşturmalarına neden olacaktır. Bu açıdan cevapsız bırakmaktansa olumlu bir cevap vermenizi tavsiye ederiz.

  1. Aktifliği Ayarlayamamak

Sosyal medyada görünürlüğünüzü artıracak adım ise aktiflik durumunuzdur. Kullandığınız platforma göre yapacağınız paylaşımlar için ajandanızda bir alan ayırmanızı tavsiye ederiz. Kullanıcılar uzun süre paylaşım yapmayan bir hesabı takip etmeyi tercih etmeyeceği gibi sürekli paylaşım yaparak rahatsız edici bir durum yaratan hesabı da takip etmeyi tercih etmeyeceklerdir.

 

Yorum Yapın

All fields marked with an asterisk (*) are required

WhatsApp chat