Gayrimenkul Danışmanları İçin Zaman Yönetimi

Gayrimenkul Danışmanları İçin Zaman Yönetimi

Hangi sektörde ya da mevkide çalışırsanız çalışın dikkat etmeniz gereken en önemli noktalardan biri de zaman yönetimidir. Yaptığınız işte ise asıl önemli olan kaç saat çalıştığınız değil ne kadar verimli çalıştığınızdır. Her meslekte bu durum inkar edilemez bir gerçek olsa da gayrimenkul danışmanlığı için çok daha fazla öneme sahiptir. Yeni ilanlar girişleri, ofis toplantıları, potansiyel müşterilerle görüşmeler, ev ziyaretleri, emlak sözleşmeleri vs… Gün içindeki işlerinizi aksatmadan ve en iyi şekilde yapabilmeniz açısından gayrimenkul danışmanları için zaman yönetimi yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

  • Zamanı Doğru Kullanmak

Daha önce de belirttiğimiz gibi önemli olan saatlerce çalışmak değil verimli çalışmaktır. Haftalık planlama yapmak zaman kullanımı açısından daha uygun bir yol olacaktır. Haftanızı planlarken her şeyi sığdırmaya çalışmak yerine hangi işinize ne kadar zaman ayırmanız gerektiğini göz önünde bulundurmalısınız. Gerçekçi davranmayıp birçok işi sıkıştırmaya çalışırsanız hem enerjiniz hem de zamanınız bunları yetiştirmenize yetmeyebilir.

zaman yönetimi
Gayrimenkul Danışmanları İçin Zaman Yönetimi
  • Önceliklerinizi Belirleyin

İşlerinizi sıralarken önemli ve acil işlerinizi günün en verimli olduğunuz zamanlarına koymayı unutmayın. Bu yeni bir müşteriyle tanışmak olabilir, potansiyel bir alıcıyla imzaların atılma aşaması olabilir. Kendinizi dinç ve çalışmaya hazır hissettiğiniz saat dilimlerine denk getirmeniz bu önemli gördüğünüz toplantılarınızdan daha memnun ayrılmanıza yardımcı olacaktır.

  • İşlerinizi Gruplandırın

Benzer işleri aynı günlere denk getirmek çalışmanızı daha da kolaylaştıracaktır. Konudan konuya atlamak ya da ilçeden ilçeye sürekli konum değiştirmek yerine tek bir konu üzerinde yoğunlaşmaya veya tek bir semt üzerinde araştırma yapmaya yönelirseniz daha çabuk ve dağılmadan halledebilirsiniz. Örneğin bir satış yapacaksanız müşterinizle buluşacağınız bölgedeki işlerinizi de aynı zaman dilimine denk getirebilirsiniz. ya da hem dışarıda hem ofiste işiniz varsa bunları öğleden önce ve sonra olarak programlayabilirsiniz.

  • Pazarlama Faaliyetlerinizi Ayrıca Planlayın

Bir gayrimenkul danışmanı olarak sosyal medya paylaşımlarıyla reklamınızı yapıyorsanız bunlar için de ayrıca zaman yaratmanız gerekmektedir. Sosyal medyada görünürlük aktif kullanımla daha çok mümkün olmaktadır. Özel zaman ayırmanız paylaşımlarınız konusunda daha titiz davranmanıza olanak tanır.

Yorum Yapın

All fields marked with an asterisk (*) are required

WhatsApp chat