Gayrimenkul sektöründe özellikle ev satışlarında kullanılan bazı kelimelerin ev satın almak isteyen müşteriler üzerinde olumlu etki yaptığı tespit edilmiştir. Bu kelimeleri sizler için özel olarak derledik. Emlak satışlarında müşteriyi etkilemek için bu kelimeleri kullanmak emlak danışmanı olarak size büyük katkı sağlayacaktır. Ev satışını hızlandıran kelimelerin bazıları evin özelliklerini, kimisi de lokasyonu belirtirken; bazıları ise konut alıcısı üzerinde etkili olmaktadır. İşte ev satışında sihir etkisi yaratan kelimeler:
1- Güzel – Muhteşem
• Gayrimenkul sektöründe en çok kullanılan kelimeler hiç kuşkusuz güzel ve muhteşem kelimeleridir. Bu kelimeler konut satışını % 15 hızlandırır. İlan hazırlarken ya da müşterinize satılık daire gezdirirken bu kelimeleri mutlaka kullanmalısınız.
2- Taşınmaya hazır
Konut satışını hızlandıran kelimelerden birisi de “taşınmaya hazır” kelimesidir. Gayrimenkul yatırımı yapacak olan kişiler, “taşınmaya hazır” kelimesini kullandığınız zaman evin satışı % 12 hızlanır. Taşınmaya hazır olmayan gayrimenkulün satılması için bu cümleyi kullanmak da dürüstlük ilkesi ile bağdaşmaz.
3- Anahtar teslim
Gayrimenkul projelerinde sıkça dile getirilen “anahtar teslim” kelimesi boşa söylenmeyen bir sözdür. Konut projesi gerçekten taşınmaya hazırsa “anahtar teslim” kelimesini yazmaktan çekinmeyin.
4- Geniş
Konut satın almak isteyenleri cezbeden bir diğer kelime ise “geniş” kelimesidir. Konut satışında “geniş” sıfatını duyanlar, hayalindeki eve daha fazla yaklaştığını düşünür. Çünkü hepimizin hayali geniş bir evdir.

Yorum Yapın

All fields marked with an asterisk (*) are required

WhatsApp chat