ev-nasıl-taşınır

Taşınmak baştan sona zor bir süreçtir. Özellikle bazı firmalar, bu süreci daha fazla zorlaştırmaktadır. Ev nasıl taşınır ve ev taşıma ücretleri hakkında tüm bilgileri yazımız sayesinde öğrenebileceksiniz.

Ev Nasıl Taşınır ?

Ev taşımak için birçok yöntem mevcuttur. Seçeceğiniz yöntem ve hizmetler, ev taşıma ücretini belirleyecektir. Birçok firma baştan sona tüm işleri kendisi halletmektedir fakat isterseniz ambalajlama yani kolileme kısmını siz halledebilirsiniz. Bu işlemi sizin yapmanız, firmaya ödeyeceğiniz parayı azaltacaktır.

ev taşıma
ev-taşıma-ücretleri

Kolileme aşamasından sonra taşıma tipini seçebilirsiniz. Birçok firma asansör ile taşıma yapmaktadır fakat işçi yardımıyla taşıma yapan firmalar da bulunmaktadır. Asansörlü taşıma, daha uygun fiyatlı olacağı gibi taşınma sürecini de hızlandırmaktadır. Kolilemeden sonra en önemli şey; eşyaların hasar görmemesidir. Bu noktada taşıma sözleşmesini iyice okumanız ve böyle bir madde yoksa mutlaka ekletmeniz gerekmektedir. Aksi takdirde zarar gören eşyalar için herhangi ödeme alamazsınız.

Ev Taşıma Ücretleri

Dediğimiz gibi ev taşıma ücretlerini değiştiren birçok faktör vardır. Paketleme, taşıma stili, işçi maliyeti ve mesafe gibi faktörler, taşıma ücretini değiştirmektedir. Paketleme firma tarafından yapılırsa ve işçi ile taşıma yöntemi kullanılırsa ortalama 1000 TL gibi maliyet karşınıza çıkacaktır. Belirttiğimiz tutar İstanbul içi taşıma için ortalama fiyattır. Mesafe değiştikçe istenecek ücret, çok fazla değişecektir.

3+1 İstanbul’da bulunan bir eviniz varsa ve bu evi Diyarbakır’a taşımak istiyorsanız, ortalama ödeyeceğiniz tutar 5000 TL olacaktır. Her firma çok farklı fiyat vermektedir. Bu noktada asansörlü taşıma isteyip istemediğiniz de ödeyeceğiniz ücreti değiştirecektir. Belirttiğimiz büyüklükte ev ve mesafe için fiyatlar 4000 TL civarından başlayıp, 6000 TL’ye kadar yükselmektedir. Evinizi taşımadan önce mutlaka firmanızı iyi seçin. Referansı olmayan firmalar ile kesinlikle çalışmayın. Aksi takdirde birçok problem ile karşı karşıya kalırsınız.

Yorum Yapın

All fields marked with an asterisk (*) are required

WhatsApp chat