İstanbul’da En Pahalı 5 Proje
istanbulun pahalı evleri

Emlak sektörü basit bir iş gibi görünse de bu işi yapanlara sorarsanız dünyanın en zor mesleklerinden birisidir. Özellikle ikili ilişkiler bu meslekte ön plana çıkıyor.
Günümüzde emlak danışmanı olmayıp da emlak danışmanlığı yapan birçok insan var. Profesyonel olmadan emlak danışmanlığı yapan kişiler bu sektörde hangi sorunlarla karşılaşacağını bilmedikleri için verdikleri hizmet sonrası müşterilerine büyük sıkıntılar yaşatmaktadır. Emlak danışmanlığı konusunda insanlar sürekli kandırıldığı için emlak danışmanı seçerken en az iki kere düşünmek gerekir.

Emlak danışmanlarının sektörden en büyük şikayetleri bu işe herkesin bulaşmış olması, emlak danışmanlık eğitimi almadan herkesin bu işi yapmaya çalışmasıdır. Hal böyle olunca emlak piyasasında ciddi sıkıntılar ortaya çıkıyor. Kapıcıdan, elektrikçiye kadar farklı sektörden insanlar emlak danışmanlığı işi yapmaktadır. Yüksek maliyetli ofis açan emlak danışmanları herkesin bu işe el atmasından dolayı ciddi mali sıkıntılar yaşamaktadır. Tüm bu sıkıntıların sona ermesi için herkesin işini yapması gerekir.

Emlak danışmanlarının diğer bir şikayet ettiği konu ise banka faiz oranlarının yüksek olmasıdır. Alım gücü düşük olan insanların ev almakta zorlandığı görülüyor. Bankaların yüksek faiz uygulaması, ev fiyatlarının artması emlak sektörünün zor günler geçirmesine neden olmaktadır.

Yorum Yapın

All fields marked with an asterisk (*) are required

WhatsApp chat