Arazi yatırımının avantajları nelerdir

Arazi Yatırımının Avantajları

Birçok kişi araziye yatırım yapmayı istemektedir. Bu yatırımın birden fazla karlı yanı bulunmaktadır, bu sayede çok kişi tarafından tercih edilmektedir. Arazi yatırımının avantajları nelerdir bunlardan bahsedeceğiz.

Arazi İçin Emlak Vergisi Ödenmez

Araziden gelir elde etmiyorsanız, emlak vergisi ödemezsiniz. Emlak Vergisinin 1319 sayılı Kanunu’na göre; mücavir alan ve belediye sınırları dışında kalan yerler, kiraya verilmediği sürece arazi ve bina vergisinden muaftır. Sadece arazi için yatırım yapıp, beklemeniz gerekmektedir. Doğru yerde aldığınız araziye hiçbir masraf yapmadan yüksek kar elde edebilirsiniz.

Yenileme Masrafı Yok

Ofis, daire ve binalar zaman içinde eskimekte ve masraf çıkarmaktadır. Özellikle kiraya verilen evlerin boya ve mobilya masrafları sürekli olmaktadır. Ev sahibi evi yenilemek için masraf yapmazsa, kiracı evi beğenmiyor ve zarar edebiliyor. Arazi için böyle bir durum söz konusu değildir.

Kazanç Oranı Yüksek

Uzun vadede kazandıracak en iyi yatırımlardan biri arsadır. Çok yüksek kazanç potansiyeli bulunmaktadır. Burada önemli olan nokta; yatırımı nerede yaptığınızdır. Özellikle imar olasılığı olan bir bölgede arazi aldıysanız, yüksek ihtimalle çok büyük kazançlar elde edeceksinizdir.

Arazi yatırımının avantajları
arazi yatırımı
Kiracı İle Uğraşmazsınız

Yatırım için alınan ev, ofis ve binalarda sürekli kiracıların dertleri olmakta veya direkt kiracı dert olmaktadır. Kirasını alamayan taşınmaz sahipleri, avukat masraflarıyla uğraştığı gibi kirasını alamadığı için zarara uğramaktadır. Araziyi kiraya vermek ya da vermemek tamamen sahibi kalmış bir karardır. Kiraya verilmeyen fakat güzel bir lokasyonda yer alan arazi, kazanç sağlayacaktır.

Aidat Masrafı Oluşmaz

Yatırım fikriyle ofis ve daire alan kişiler, kiracı bulamadıklarında aidat masraflarını mecburen kendi ceplerinden ödemektedirler. Prestijli bir projede yatırım yaptıysanız aidat masrafı çok yüksek olabilmektedir. Arazi alan kişiler ise böyle problemlerle karşılaşmayacaktır.

Sizlerde hem arazi fırsatlarından yararlanmak hem de daha bilgi edinmek için firmamızla iletişime geçebilirsiniz.

Yorum Yapın

All fields marked with an asterisk (*) are required

WhatsApp chat