Ankara’da En Ucuz Evlerin Bulunduğu Semtler

Ankara’da En Ucuz Evlerin Bulunduğu Semtler

Başkent Ankara ülkemizde en çok göç alan şehirlerden biridir. Artan göç sonucu konut ihtiyacının artmasına paralel olarak konut fiyatları da artış göstermektedir. Artan konut ihtiyacı sonucu yapılan projeler de sektörün güçlenmesine ve fiyatı yukarı taşımasına neden olmaktadır. Buna rağmen Ankara yatırımcıları her dönemde kendisine çeken bir şehirdir. Peki bu yatırımcılar nerelere yatırım yapıyor? Ankara yükselen büyük projelere rağmen bünyesinde ucuz evleri de hala bulundurmaktadır. Ankara’da en ucuz evlerin bulunduğu semtler için merkezden dışarıya doğru gitmek gerekmektedir. Bütçenize uygun, istediğiniz evi hala bulamadıysanız bizimle irtibata geçebilirsiniz.

  • Akyurt

Düz ve geniş bir arazi üzerinde kurulu olan Akyurt, Keçiören ve Elmadağ ilçeleriyle komşudur. Sinop, Kastamonu ve Çankırı’yı Ankara’ya bağlayan karayollarının üzerinde konumlanan semt, Ulus’a 32 kilometre uzaklıktadır. Merkeze uzaklığının da fiyatlardaki uygunluğa neden olduğu ilçede metrekare fiyatları 1.020 ₺’dan başlamaktadır. Fakat son dönemde fiyatı artan semtler arasında birinci sırada yer alan Akyurt’ta son 1 ayda %7,45 artış gözlemlenmiştir.

ankara-ucuz-semtler
ankara-ucuz-semtler
  • Çubuk

1990 yılına kadar Akyurt ilçesine bağlı bir kasaba iken 1990 yılında ilçe konumuna gelen ve o günden beri büyümesini hızla sürdüren Çubuk Ankara’nın en ucuz semtleri arasında bulunmaktadır. Akyurt, Kızılcahamam ve Kazan ilçeleriyle komşu olan Çubuk’ta evlerin metrekare fiyatları 1.040 ₺ civarında seyretmektedir.

  • Elmadağ

Kuzeydoğu eteklerinde konumlanmış çok eski bir yerleşim yeri olan Elmadağ, merkeze 41 kilometre uzaklıktadır. Karasal iklimin etkisi altında bulunan ilçede kışlar oldukça sert geçmektedir. Fiyatlarının uygun olmasında bu soğuk iklimin de etkili olduğu Elmadağ’da metrekare fiyatları 1.090 ₺’den başlamaktadır.

  • Sincan

Ankara’nın en büyük semtlerinden biri olan Sincan, hem satış fiyatları hem de kiralar bakımından en uygun ilçelerden biridir. İstanbul- Ankara tren yolu üzerinde bulunmasından dolayı hızla gelişim gösteren bir ilçe olmasına rağmen kendi içinde ulaşım seçenekleri biraz kısıtlıdır. Belli bölgelerde otobüs ve dolmuş kullanılırken belli bölgelere gitmek için banliyö trenlerini kullanmanız gerekmektedir. Merkez bölgesinde sunduğu imkanlardan dolayı etrafa çok bağımlı olmayan ilçede metrekare fiyatları 1.247 ₺ civarındadır.

 

Yorum Yapın

All fields marked with an asterisk (*) are required

WhatsApp chat