Akıllı Ev Fiyatları

Teknoloji günden güne gelişerek iş yeri ve telefonlarımızın ardından evlerimizin içerisine de girmeye başlamıştır. Akıllı telefonların ardından internete bağlanan televizyonlar, bluetoothlu buzdolapları derken son dönemin gözdesi akıllı evlerdir. Teknolojiyi tamamen hayatı kolaylaştırmak üzere kullanarak birçok sistemin elektronik hale getirildiği bu projelerle ilgili en çok merak edilen ise haliyle akıllı ev fiyatları oluyor.

Konut projelerinde son 5 yılda akıllı evlere daha çok ağırlık verilirken, yapılan bu evlere talep ise %80- 85 civarında seyretmektedir. Prizde ütü unutma devrine de son veren akıllı ev fiyatları içerisinde bulunan sisteme, ekipmanlara ve bulunduğu lokasyona göre değişiklik göstermektedir. İstanbul’da Başakşehir Belediyesi tarafından yapılan her binaya akıllı ev ekleme zorunluluğu getirildiğinden dolayı en fazla akıllı ev burada bulunmaktadır. Bu bölgede ise genel olarak 2+1 daireler 40.000 ₺’den, 3+1 daireler 950.000 ₺’den, 4+1 daireler 1.350.000 ₺’den, 5+1 daireler ise 2 milyon ₺’den başlamaktadır.

akıllı-ev
akıllı-ev

Akıllı Evler Neler Yapabilir ?

Teknoloji meraklılarının, konforuna ve rahatına düşkün insanların ya da güvenliği ön planda tutanların daha çok tercih ettiği akıllı evlerde projenin gerçekleştiricisine göre sistemler değişebilmektedir. Bazı kişiler için akıllı evler lüks olarak görülse de sunduğu avantajlar sayesinde ev ekonomisine de katkı sağlayabilmektesiniz. Bu sistemin sunduklarını özetlemek gerekirse;

  • Akıllı ziller sayesinde kapınızı çalan kişiyi cep telefonunuzdan veya tabletinizden görme şansınız ve buna bağlı olarak kapınızın kilidini kontrol edip kilitleme ya da kilidini açma imkanınız bulunmaktadır.
  • İşten eve dönerken evin derecesini öğrenebilir buna göre kombinizin ayarlarını değiştirerek daha sıcak ya da daha serin bir ortamın sizi karşılamasını sağlayabilirsiniz.
  • Markete uğramadan önce ne alacağınızı unuttuğunuzda buzdolabınıza bağlanarak süt ve yumurta durumunu kontrol etmek birkaç dakikanızı alacaktır.
  • Televizyon, müzik ve ses sistemlerinizi istediğiniz yerden kontrol edebilir, planladığınız saatte eve dönemediğiniz takdirde favori programlarınızın kaydedilmesi için talimat verebilirsiniz.

Yorum Yapın

All fields marked with an asterisk (*) are required

WhatsApp chat